مقایسه گوشی m31 با m21 سامسونگ

مقایسه گوشی m31 با m21 سامسونگ

مائده پاینده مائده پاینده
نقد و بررسی 12 بهمن 99

 

مقایسه گوشی m31 با m21 سامسونگ

 

خب ما در این قسمت به مقایسه گوشی m31 با m21 سامسونگ می پردازیم که این روزها معرفی شده است.این روزها سامسونگ روز های پر کاری را سپری میکند. و گوشی های مختلفی را روانه بازار کرده است .از بالا رده ترین گوشی خود بگیر که از سری اس است که نامش galaxy s20 ultra تا پایین رده ترین گوشی که نامش a11 است.

همگی این گوشی ها بسیار خوب هستند.ما در این مقاله سعی داریم که گوشی m31 را با گوشی m21  مقایسه کنیم.اول از همه ما از نظر طراحی این دو گوشی را مورد بررسی قرار میدهیم.از نظر اندازه این دو گوشی هم اندازه هم هستند و فرقی با هم ندارند.این اندازه ها به ترتیب در طول 159.2 میلی متر و عرض 75.1 و ضخامت 8.1 می باشد.هر دو گوشی از اندازه خوبی برخوردار است و میتواند در دست شما به خوبی جا بگیرد.

از نظر زیبای شناسی هم این دو گوشی زیبای خوبی دارند هر چند که بسیاری از کارشناسان بر این عقیده اند که این گوشی ها شباهت زیادی به دو گوشی های پایه خود دارند.البته این مورد دور از انتظار هم نبود چون این دو گوشی ارتقا یافته گوشی های m20 و m30 هستند.خب از لحاظ ظاهری این دو گوشی تازه معرفی شده باهم تفاوت های دارند.

 

مقایسه گوشی m31 با m21 سامسونگ

 

 

مقایسه گوشی m31 با m21 از نظر طراحی

 

اولبن چیزی که نظر شما را به خود جلب میکند تعدا دوربین ها در این کوشی هاست.در مقایسه گوشی m31 با m21 این مورد میتواند شاخص ترین مورد باشد.در گوشی m31 باکس دوربین ها بزرگتر است زیرا در این گوشی از چهار دوربین استفاده شده است.درگوشی m31 دوربین ها به شکل ال انگلیسی برعکس هستند.در صورتی که در گوشی m21 سه دوربین استفاده شده است و چینش این دوربین ها هم زیر هم به صورت عمودی هستند.

اثر انگست هر دو گوشی در قسمت پشت گوشی است.در این مورد این دو گوشی محل سنسور اثر انگشت را عوض نکرده اند.اثر انگشت در پشت گوشی مزایا و معایبی دارد .اولین مزیت راحتی استفاده از این فناوری است و از معایب آن هم لکه شدن دوربین ها بر اثر بردن انگشت به پست گوشی است .از نظر دکمه های پاور و ولوم صدا هم فرقی در این دو گوشی دیده نمیشود. این دکمه ها در یک طرف گوشی قرار دارند.

 

 

صفحه نمایش

 

صفحه نمایش مورد بعدی است که مورد بررسی قرار می گیرد.هر دو گوشی از صفحه نمایش super AMOLED با صفحه لمسی خازنی بهره می برند و با 16 میلیون رنگ کار میکنند. خب این مورد نشان میدهد که این دو گوشی از نظر نوع صفحه نمایش استفاده شده یکی هستند و این نوع صفحه نمایش کیفیت خوبی از همه لحاظ دارد و تصاویر را بسیار با کیفیت نشان می دهد.

اندازه این صفحه نمایش هم در این دو گوشی یکسان است.اندازه این صفحه نمایش ها 6.4 اینچ است خب نسبت صفحه نمایش به کل صفحه هم 84.2 درصد است.این نشان میدهد که هر دو گوشی از حاشیه کمی یرخوردار هستند.نسبت این صفحه نمایش ها هم 15.5.9 است.رزولوشن یا وضوح تصویر هم در هر دو گوشی 2340 پیکسل در 1080 پیکسل است این دو گوشی در وضوح تصویر هم یکی هستند و ما تفاوتی در بین آنها نمی بینیم.

خب اولین موردی که در صفحه نمایش با هم تفاوت دارد تراکم پیکسلی است.این تراکم پیکسلی در گوشی m31 میشود 411 پیکسل در صورتی که در گوشی m21 میشود 404 پیکسل .در صفحه نمایش این دو گوشی این مورد اولین تفاوت این دو گوشی است و بقیه موارد باهم یکسان هستند.

 

مقایسه گوشی m31 با m21 از نظر دوربین ها

 

شاید بتوان گفت که بیشترین تفاوت در گوشی m31 سامسونگ با گوشی m21 سامسونگ در قسمت دوربین ها باشد.ما در گوشی m31 چهار دوربین داریم که دوربین اول 64 مگاپیکسل است که در داخل آن از لنز واید 28 میلی متری استفاده شده است و سایز سنسور دوربین استفاده شده هم 1/1.72 اینچ است.و سایز هر پیکسل این دوربین هم 0.8 میکرومتر است.ولی در گوشی m21 این مقدار در دوبین اصلی نیست و کمتر است.

در گوشی m21 از دوربین اصلی 48 مگاپیکسلی استفاده شده است. در این دوربین از لنز واید 26 میلی متری هم استفاده شده است.و سایز سنسور دوربین آن هم 1/2.0 اینچ است و سایز هر پیکسل این دوربین هم 0.8 اینچ است.این دو دوربین اصلی در دو گوشی از فوکوس خودکار و تشخیص فاز هم بهره می برند.خب این مورد ها بسیار به کارتان خواهد آمد.

در هر دو گوشی یک دوربین اشتراک کامل دارد و آن دوربین هم 8 مگاپیکسلی است. خب این دوربین یک دوربین فوق عریض 12 میلی متری است و عکس های گرفته شده را عریض میکند. سایز سنسور استفاده شده در این دوربین هم 1.4 اینچ است.و سایز هر پیکسل در این دوربین 8 مگاپیکسلی هم 1.12 میکرو متر است.

 

مقایسه گوشی m31 با m21 سامسونگ

 

دوربین بعدی که در گوشی m31 است و در گوشی m21 وجود ندارد دوربین 5 مگاپیکسلی است.این دوربین یک دوربین ماکرو است و که لنز این دوربین ماکرو 25 میلی متر است و سایز سنسور استفاده شده در این دوربین هم 1.5اینچ است و سایز هر پیکسل آن هم 1.12 میکرو متر است. دوربین آخر که در هر دو گوشی کار شده است 5 مگاپیکسلی است.این دوربین هم یک دوربین تشخیص عمق تصویر است. این دوربین در بسیاری از گوشی های سامسونگ دیده شده است.

 

فیلم برداری

 

از نظر فیلم برداری هم این دو گوشی با هم عمل کرده اند. این دو گوشی میتواند با دوربین های که دارند با سرعت 30 فریم در ثانیه با کیفیت های 2160 پیکسل و 1080 پیکسل فیلم برداری کنند و تمام لحظات شما را ثبت کنند.خب این دو گوشی ویژگی دیگری هم در این دوربین ها دارند که یک لرزشگیر الکتریکی است.این ویژگی به شما کمک میکند تا در مواقعی که در حال حرکت هستید هم فیلم بگیرید و لرزشی در فیلم گرفته شده به وجود نیاید.خب این مورد خیلی خوب است و می توانید بهترین استفاده را از این مورد انجام دهید.ژیروسکوپ هم در دوربین فیلم برداری وجود دارد.

 

دوربین سلفی

 

دوربین سلفی مورد بعدی است که ما شاهد تفاوت در بین این دو گوشی هستیم.دوربین سلفی در گوشی m31 ؛32 مگاپیکسل است ولی در گوشی m21 ؛ 20 مگاپیکسل است.هر دو از لنز واید 26 میلی متری استفاده میکند و در دوربین 32 مگاپیکسلی سایز سنسور استفاده شده 1/2.8 اینچ است و سایز هر پیکسل در این دوربین سلفی 32 مگاپیکسل هم 0.8 اینچ است.با این دوربین های سلفی میتوان فیلم برداری هم کرد.این فیلم برداری با سرعت 30 فریم بر ثانیه و با کیفیت 1080 پیکسل است

 

مقایسه گوشی m31 با m21 سامسونگ

 

مقایسه گوشی m31 با m21 از  نظر سخت افزار و نرم افزار

 

از نظر سختت افزاری و نرم افزاری این دو گوشی یکی هستند.همان سخت افزاری که در گوشی m31 استفاده شده در گوشی m21 هم استفاده شده است.تراشه ای که در هر دو این گوشی قلب تپنده است تراشه ساخته شده ای خود شرکت سامسونگ است.این تراشه از نوع Exynos 9611 است که ده نانو متری است.

پردازنده مرکزی هر دو گوشی هشت هسته ای است .که چهار هسته ای آن با cortex a73 و با فرکانس 2.3 گیگاهرتز کار میکند. و چهار هسته دیگر هم با cortex a53 و با فرکانس 1.7 گیگاهرتز کار میکند. پردازنده مرکزی جزو قسمت های اصلی یک گوشی است.در هر دو این گوشی ها یک نوع پردازنده استفاده شده است.

پردازنده گرافیکی هم در این دو گوشی یکی است.این پردازنده گرافیکی از نوع  Mali-G72 MP3 است.این نوع پردازنده در بسیاری از گوشی های سامسونگ استفاده شده است.نرم افزار هر دو گوشی هم اندروید ورژن 10 است که با رابط کاربری UI 2.1 کار میکند.این آخرین ورژن از اندروید است که تا این لحظه ارائه شده است.

 

مقایسه گوشی m31 با m21 سامسونگ

باتری

 

در قسمت باتری ما شاهد بالا ترین ظرفیت باتری در این دو گوشی هستیم.این گوشی ها از باتری 6000 میلی آمپر ساعتی استفاده کرده اند که ما کمتر این ظرفیت را در گوشی ها دیده بودیم. سامسونگ این گوشی ها را با باتری های قدرت مندی به بازار ارائه کرده است. جنس این باتری ها از نوع لیتیوم پلیمری است واین گونه باتری ها پلمپ می باشد

شارژ سریع 15 واتی هم در هر دو گوشی به چشم میخورد.این شارژ سریع بسیار میتواند به شما کمک کند تا کمتر برای این مورد زمان بگذارید.در جاهای که شما احتیاج به شارژ بیشتر دارید این باتری با این ظرفیت به دادتان خواهد رسید.ما در سایت دیاتل مگ سعی کردیم تا بخشی از گوشی m31 را با گوشی m21 مقایسه کنیم تا شما بهتر بتوانید انتخاب کنید خوش حالیم که در کنار شما هستیم در انتخاب این دو گوشی خوب و با کیفیت. با تشکر

 

گوشی m21 در فروشگاه دیاتل

گوشی m31در فروشگاه دیاتل

 

 

دیاتل مگ امیدوار است از این مقاله لذت برده باشید

 

 

شاید خوشتان بیاید
صفحه اصلی
برندها
سبد خرید
مجله
منو