سرماخوردگی از آنچه فکر می‌کنید مسری‌تر است!

سرماخوردگی از آنچه فکر می‌کنید مسری‌تر است!

مائده پاینده مائده پاینده
سایر 10 اسفند 99

 


سرماخوردگی از آنچه فکر می‌کنید مسری‌تر است!

شما از خواب بیدار می‌شوید و احساس خستگی می کنید، گلودرد دارید و در عوض هیچگونه انرژی و اشتهایی ندارید. یکی از اولین حدس‌ها در اینگونه موارد سرماخوردگی یا آنفولانزا است. قرص‌ها و داروهایی وجود دارد که فرد فکر می‌کند با مصرف آنها و بهبود یافتن علائم می‌تواند به محیط کاری و اجتماعی برگردد. اما باید بدانید که سرماخوردگی از آنچه فکر می‌کنید مسری‌تر است! برای اطمینان از اینکه سرماخوردگی یا آنفولانزا کمتر انتقال یابد، بهتر است موارد و مسائل زیر را در نظر بگیرید.

 

۱-تب را جدی بگیرید!

اگر تب دارید بدون استثناء در خانه بماند زیرا در این حالت بیماری بسیار مسری‌تر خواهد بود حتی اگر فکر کنید حضور شما در محل کار ضروری است اما نباید این علامت را نادیده بگیرید!

 

سرماخوردگی از آنچه فکر می‌کنید مسری‌تر است!

 

 2- حداقل زمان برای جلوگیری از انتقال بیماری دو هفته است.

شاید شما هم شنیده باشید سرایت بیماری در یکی دو روز اولی است که مریض هستید؟ این یک افسانه است. در مورد سرماخوردگی و آنفولانزا  پنج تا هفت روز امکان سرایت وجود دارد و حتی ممکن است زمان سرایت خیلی طولانی تر شود. به ویژه اگر سیستم ایمنی بدن شما ضعیف باشد.

 

۳- همیشه خود را عامل سرایت سرماخوردگی و آنفولانزا بدایند.

 شاید جالب باشد بدانید که حتی یک روز قبل از بروز علائم ممکن است انتقال بیماری صورت بگیرد. بنابراین اگر می‌خواهید عطسه یا سرفه کنید  از افراد دور شوید حتماً بینی یا دهان خود را بپوشانید. دستان خود را اغلب بشویید و از تماس دست با دهان، بینی یا چشم خودداری کنید. از به اشتراک گذاشتن غذا با دیگران نیز خودداری کنید.

 

۴- سرماخوردگی خفیف هنوز هم می‌تواند یک مسئله بزرگ باشد.

دلیلش این است که سیستم ایمنی بدن شما ممکن است متفاوت از سایر افراد با این ویروس خاص نبرد کند. بنابراین ویروسی که فقط کمی به شما آسیب می‌زند ممکن است یک هفته شخص دیگری را در رختخواب بیندازد.

 

سرماخوردگی از آنچه فکر می‌کنید مسری‌تر است!

 

۵- اگر مبتلا به حالت ناخوشایندی چون استفراغ شدید حداقل ۲۴ ساعت پس از انجام آن در خانه بمانید.

این زمان ممکن است بیش از حد به نظر برسد، اما بگذارید توضیح دهیم که این مورد اغلب با نورو ویروس ایجاد می‌شود و نورو ویروس‌ها بسیار مسری هستند. به همین دلیل است که ، وقتی یکی از اعضای خانواده آن را داشته باشد، به بقیه خانواده هم معمولاً منتقل می‌شود. شما حداقل ۲۴ ساعت بعد از آخرین استفراغ یا اسهال در خانه بمانید.

 

۶- اجازه ندهید ویروس اخلاقیات شما را دستکاری کند.

شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد ویروس سرماخوردگی یا آنفولانزا باعث می‌شود انسان تمایل بیشتری با سایر انسان‌ها داشته باشد. این نکته برای ویروس مفید است، اما برای بقیه چندان مناسب نیست.

 

 

 

 

دیاتل مگ امیدوار است از این مقاله لذت برده باشید

 

 

 
 
 
شاید خوشتان بیاید
صفحه اصلی
برندها
سبد خرید
مجله
منو