۵ راهکار موثر حل تعارض

۵ راهکار موثر حل تعارض

مائده پاینده مائده پاینده
سایر 15 فروردین 0

 

۵ راهکار موثر حل تعارض 

فرهنگ فارسی معین، تعریف بالا را برای واژه‌ی تعارض ارائه کرده است. این تعریف اگرچه ممکن است کوتاه و مختصر به نظر برسد اما در بسیاری از لحظات زندگی روزمره، با آن درگیریم.بطور کلی حل تعارض موضوع مهمی است که در این مقاله می‌خواهیم راه‌های حل تعارض را بیان کنیم.

و به‌راستی در چه زمانی از زندگی‌مان همه چیز بر وفق مراد است و به تعارضی برنمی‌خوریم؟

زمانی که دوستی با تاخیر بر سر قرار حاضر می‌شود، هنگامی که والدینمان با تصمیمان مخالفت می‌کنند، روزهایی که مدیرمان حقوق‌ها را با تاخیر پرداخت می‌کند و ما نمی‌دانیم چه واکنشی باید نشان بدهیم، همه و همه‌ی این موقعیت‌ها می‌توانند ما را در معرض تعارض قرار بدهند.

 

تعارض اجتناب ناپذیر است.

باید بدانیم که تعارض‌ها بخش جدایی ناپذیر زندگی ما هستند و همه‌ی ما در هر سن و سال و موقعیتی با آن‌ها روبرو هستیم. چه در ارتباط با همکارمان، دوستمان یا اعضای خانواده‌مان و چه در ارتباط با خودمان، آنچه که اهمیت دارد، شیوه‌ی روبرویی و مواجهه‌ی ما با این تعارض‌هاست. انسان‌های مختلف در مواجهه با تعارض‌هایشان، واکنش‌ها و راه‌کارهای متفاوتی برای حل تعارض نشان می‌دهند. گروهی از متخصصان حوزه‌ی روانشناسی معتقدند که می‌توان این راهکارهای حل تعارض را در ۵ گروه طبقه‌بندی کرد. در این مقاله این پنج راهکار حل تعارض را بررسی می‌کنیم اما پیش از آن بیایید یک بار برای همیشه درباره‌ی تعریف تعارض با هم صحبت کنیم.

 

تفاوت تعارض و اختلاف نظر چیست؟

اول اینکه باید بدانیم هر اختلاف نظر یا تفاوت دیدگاه را نمی‌توان تعارض دانست. تعارض زمانی اتفاق می‌افتد که این تفاوت دیدگاه تبدیل به یک چالش جدی و بیرونی شود و دیگر نتوان آن را به سادگی حل و برطرف کرد.

وقتی در نتیجه‌ی یک اختلاف دیدگاه، شاهد بروز نشانه‌های رفتاری واضح یا قابل مشاهده باشیم، می‌توانیم با اطمینان خوبی بگوییم که یک تعارض اتفاق افتاده است.

این تعارض همیشه بین دو نفر شکل نمی‌گیرد و گاهی وقت‌ها در گروه‌ها یا تیم‌ها بزرگ شاهد این اتفاق هستیم که کوچک‌ترین تعارض‌ها و اختلافات نیز جز با درگیری و مداخله‌ی سرپرست و مدیر گروه حل نمی‌شود حتی ممکن است در زندگی شخصی‌مان و با خودمان هم دچار تعارض شویم.

 

تعریفی جامع از تعارض:

در تعریفی کلی‌تر و با استناد به تعریف استیفن رابینز، مولف کتاب مدیریت رفتار سازمانی، می‌توان تعارض را به‌صورت کلی‌تر و به شیوه‌ی زیر تعریف کرد:

تعارض زمانی اتفاق می‌افتد که در مواجهه با یک اتفاق، فرد یا افرادی می‌کوشند تا به گونه‌ای سبب ناکامی فرد یا افراد دیگر در رسیدن به خواسته‌ها یا علاقه‌مندی‌هایشان شوند.

نکته‌ی مهم دیگر این است که باید بدانیم تعارض‌ها همیشه منفی نیستند و خیلی از مواقع، اگر در حد کم و کوچک باقی بمانند یا به موقع به آن‌ها رسیدگی شود، باعث استحکام بیشتر روابط و یا حتی حل بسیاری از اختلاف نظرهای پیشین می‌شوند.

 

شاید خوشتان بیاید
صفحه اصلی
برندها
سبد خرید
مجله
منو