۱۱ ترفند ساده اما هوشمندانه که خانه شما را ضدسرقت می کند

۱۱ ترفند ساده اما هوشمندانه که خانه شما را ضدسرقت می کند

مائده پاینده مائده پاینده
ترفند ها 23 اسفند 99

 

۱۱ ترفند ساده اما هوشمندانه که خانه شما را ضدسرقت می کند

هر ساله خانه های زیادی مورد سرقت قرار می گیرند. شاید تصور کنید برای حفظ امنیت خانه ی خود به سیستم های پیشرفته ی امنیتی نیاز دارید، اما ما بدون چنین سیستم هایی هم می توانیم از خانه ی خود در برابر سارقان محافظت کنیم. در ادامه به ترفندهایی ساده اما مؤثر می پردازیم که به شما کمک می کند از خانه ی خود محافظت کنید و حتی سارقان را از ورود به آن منصرف کنید.

 

۱- اشیاء گران قیمت را جلوی دید غریبه ها نگذارید

وقتی تعمیرکار یا هر غریبه ی دیگری وارد خانه ی شما می شود، به اندازه ی کافی فرصت دارد تا بتواند نگاهی به اطراف بیندازد. ممکن است این شخص نیت بدی داشته باشد و حتی همدست هایش را باخبر کند. به علاوه، او می تواند کیف پول یا ساعت تان که روی میز رها کرده اید را بدزدد. البته این به معنای آن نیست که همه ی تعمیرکارها سارق هستند، اما عقل حکم می کند که همیشه مراقب باشید. بهتر است در چنین مواقعی، با تعمیرکارها یا شرکت های خدماتی مطمئنی تماس بگیرید که از آن ها شناخت دارید.

 

۲- اجازه ندهید سارقان صدای زنگ تلفن خانه را بشنوند

بعضی از سارقان برای آنکه متوجه حضور یا عدم حضور شما در خانه شوند از ترفند خاصی استفاده می کنند. آن ها با خانه ی شما تماس می گیرند و منتظر جواب دادن تان می شوند. اگر کسی تلفن را برندارد یعنی کسی خانه نیست. اگر صدای زنگ تلفن را قطع یا کمتر کنید، سارق را سردرگم می کنید چون دراینصورت هیچ صدایی نمی شنود.

 

۳- از قفل های مطمئن استفاده کنید

طبق آمارها، در بیشتر موارد باز کردن قفل در ورودی خانه ها برای سارقان فقط ۶۰ ثانیه طول می کشد. قفل هایی که بیشترین ریسک باز شدن را دارند قفل های سیلندری هستند. از طرفی دیگر، پیچیده ترین قفل ها آن هایی هستند که با کلیدهای اهرمی باز می شوند. بهتر است در خانه را با یک کلید سوزنی غلتان و همینطور یک کلید اهرمی قفل کنید چون این ترکیب مطمئن ترین حالت ممکن است.

 

۴- از پنجره ها محافظت کنید

یکی دیگر از روش های رایج سارقان برای ورود به خانه، از طریق پنجره ها است. به همین خاطر، اگر در طبقه ی اول یا دوم ساختمان زندگی می کنید بهتر است برای پنجره ها حفاظ نرده ای نصب کنید. فراموش نکنید که باید راهی هم برای فرار در مواقع اورژانسی باقی بگذارید. به همین دلیل بهتر است از حفاظ هایی استفاده کنید که قفل دارند.

 

۵- به حیاط خانه رسیدگی کنید

اگر خانه ی شما حیاط دارد در فصل گرما به گل ها و گیاهان رسیدگی کنید و در فصل سرما برف ها را پارو کنید تا سارقان تصور نکنند کسی در خانه ی شما زندگی نمی کند.

 

۱۱ ترفند ساده اما هوشمندانه که خانه شما را ضدسرقت می کند

 

۶- از ترس های سارقان بر علیه شان استفاده کنید

سارقان همیشه این ترس را دارند که مبادا گیر بیفتند. به همین خاطر بهتر است نشانه یا تابلویی نصب کنید که اعلام کند خانه ی شما تحت مراقبت است، مثل برچسب هایی با مضمون «این مکان مجهز به دوربین مدار بسته است». این ترفند باعث می شود به راحتی مورد هدف سارقان نگیرید.

 

۷- کارتن های وسایل گران قیمت تان را به شیوه ی درست دور بیندازید

اگر می خواهید برای مثال کارتن تلویزیون یا یخچال جدیدتان را دور بیندازید، باید بدانید که ممکن است این کارتن ها توجه سارقان احتمالی را به خود جلب کنند. برای جلوگیری از این مسأله، کارتن ها و جعبه ها را قبل از دور انداختن پاره کنید تا توجه سارقان را جلب نکنند.

 

۸- تظاهر کنید

اگر زمانی که از خانه بیرون می رفتید، متوجه حضور غریبه ای در همان نزدیکی شدید، احتمال دارد او منتظر بیرون رفتن شما بوده باشد تا بتواند از خانه ی شما دزدی کند. بنابراین تظاهر کنید کس دیگری در خانه است. بدون خجالت، به طرف پنجره ی خانه برگردید و طوری دست تکان دهید که انگار کسی پشت پنجره است.

 

۹- قفل در خانه را چک کنید

اگر متوجه خراش هایی روی قفل در خانه شدید، یعنی سارقان تلاش کرده اند آن را باز کنند. بنابراین همیشه قبل از باز کردن در و رفتن به داخل خانه، قفل در را چک کنید تا در صورت لزوم فرصت آن را داشته باشید که خیلی زود واکنش لازم را نشان دهید.

 

۱۰- پرده ها را نیمه باز بگذارید

اگر پرده های خانه چند روزی بسته بمانند، ممکن است این تصور به وجود بیاید که کسی در خانه حضور ندارد، چون بیشتر مردم ترجیح می دهند نور آفتاب به داخل خانه شان بتابد. بنابراین زمانی که خانه را ترک می کنید، پرده ها را نیمه باز بگذارید تا این تصور را به وجود آورد که در خانه حضور دارید.

 

۱۱ ترفند ساده اما هوشمندانه که خانه شما را ضدسرقت می کند

 

۱۱- در تماس های تلفنی هیچ اطلاعاتی از خودتان ندهید

مراقب تماس های تبلیغاتی عجیبی باشید که از شما درباره ی محل کار و ساعت کاری تان یا کسانی می پرسند که با شما زندگی می کنند. این یکی از شیوه هایی است که سارقان برای کسب اطلاعات درباره ی خانه ی مورد نظرشان و زمان مناسب برای سرقت از آن استفاده می کنند.

 

 

 

دیاتل مگ امیدوار است از این مقاله لذت برده باشید

 

 

 

 

شاید خوشتان بیاید
صفحه اصلی
برندها
سبد خرید
مجله
منو